Köszönjük, hogy jelentkeztél, az Együtt a Városért Egyesület csapatába.
Az a célunk, hogy Győr újra sikeres legyen, hogy otthonunk újra “bezzeg” város lehessen, ahogy 2019 előtti években.
Ehhez össze kell fognunk, vissza kell vennünk az irányítást!
Ebben a munkában számítok Rád is!
Hamarosan keresni fogunk!
Üdvözlettel,
Borkai Zsolt
Érd kertváros, ide nem való akkumulátorgyár
Mi értelme van népszavazást kezdeményezni abban a városban, ahol az önkormányzat már korábban elfogadott egy olyan határozatot, amelyben kinyilvánította, hogy nem adja beleegyezését akkumulátoripari cégek betelepítéséhez?
Egy olyan családias kertvárosban kezdeményeztünk népszavazást, ahol már működik egy kisebb akkumulátorüzem, és ahol sokakat érdekel ez a kérdés. Az önkormányzat a határozatát bármikor visszavonhatja, módosíthatja, a népszavazás eredményével ellentétes döntést azonban nem hozhat. A már létező határozat – népszavazás hiányában – nem az érdiek véleményének ismeretén alapul, így lehet azzal ellentétes tartalmú is. Ezért kulcskérdés a népszavazás.
Miért döntöttek úgy, hogy Érden népszavazást kezdeményeznek?
Mert ez az otthonunk.
Ön személyesen hogyan ítéli meg, hogy a kormány a környezetre és lakosságra veszélyes anyagokkal dolgozó akkumulátoripari cégek betelepítését forszírozza az ország számos településén?
Érd kertváros, úgy gondolom, hogy ide nem való akkumulátorgyár, de az érdiek véleménye számít. Más települések esetében is a helyiek véleményének megismerését és figyelembevételét tartom fontosnak.
Milyen lépéseket tesz, ha az érdi lakosok többsége kinyilvánítja, hogy nem ért egyet az akkucégek helyi működésével?
Azért kezdeményeztem Aradszki András országgyűlési képviselő úrral közösen ezt a népszavazást, mert annak eredményét fogjuk képviselni.
Foglalkozott-e környezetvédelmi kérdésekkel korábban?
Igen. A Nagycsaládosok Országos Egyesületében (NOE) több módon is foglalkozunk a környezetvédelem és a fenntarthatóság kérdéseivel. Tagjai vagyunk a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanácsnak is. De nagy sikerrel szerveztünk „A fenntarthatóság bölcsője a család” címmel 2021-ben nemzetközi konferenciát, amelyen 23 országból 735 fő vett részt. Az esemény a Conference on the Future of Europe eseménysorozat része volt, így e területen ajánlást fogalmazhatunk meg az Európai Unió döntéshozói felé.
A „Nagycsalád kis lábnyom” programban is részt vettünk a GreenDependent Egyesülettel együttműködve. Emellett tagegyesületeink is számtalan környezetvédelmi akcióban vesznek részt. A sor hosszan folytatható.
A népszavazás kezdeményezése előtt a Levegő Munkacsoport vezetőjével is egyeztettem.